LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Foltorja e ka tronditur”/ Topi analizon gjendjen psikologjike të Bashës

30 Tetor 2021, 15:58, Politikë CNA
“Foltorja e ka tronditur”/ Topi analizon gjendjen psikologjike

Ish presidenti Bamir Topi ishte i ftuar pasditen e sotme në ?Kjo javë?, ku ka folur për situatën në PD dhe përplasjen Basha-Berisha.

Topi tha se kjo mund të shkojë në një përplasje në gjyq për vulën e partisë, ndaj dhe Basha duket sot më i qetë.

?Foltorja është një komunikim prej halli, por për hirë të së vërtetës jo se nuk ka të drejtë për PD.

Por e gjitha kjo mbyllet me binomin Berisha-Basha.

Duhet parë gjendja psikologjike e liderit. Basha fillimisht me 19 shtator kur lajmëroi përjashtimin e Berishës, e pam të gjithë se ishte shumë i tronditur. Filloj të tronditet edhe nga procesi foltores. Tani po ta shikoni duket më i qetë psikologjikisht.

Diku ai shpreson që të ketë një garanci që kjo gjë të mos funksjonojë.

Ai shpreson të ketë një përplasje në gjyq për vulën e partisë, duke anashakluar interesin e të djathtës. Kjo do shkojë në asgjesimin reciprok?, tha Topi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga