LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Do bëhem kryeministër”/ Topi rrëfen ëndrrën patologjike të Bashës

30 Tetor 2021, 16:15, Politikë CNA
“Do bëhem kryeministër”/ Topi rrëfen

Ish presidenti Bamir Topi,  teksa ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, është pyetur dhe se deri kur do e shohim Bashën në krye të PD.

Ai tha se ka tentuar ta nxjerR Bashën nga ëndrra patologjike, por deliri që e shoqëron e coi drejt disfatës.

“Do e perifrazoj në një menyrë tjetër. Nëse këta do të kishin punuar dhe do tentojnë sado pak përtej vetes së tyre, skenarët për PD do jenë relativisht më të mirë se sa kur keta përplasen dhe e ndajnë në dysh.

E ardhmja nuk është më në shërbim apo në propabilitet që PD të kthehet në pushtet, është e rendë por nuk ka demokraci pa shpresë.

Të dy e kanë zvogeluar PD. Historia është e freskët. Kanë ulur kuotat e Partisë Demokratike. Une vij me shqetësimin e një njeriu që vjen nga e djatha. Ajo e djathta që i bën opozitë qeverisë.”

Unë kam tentuar ta nxjerr Bashën nga ëndrra patologjike.

Do bëhem kryeministër më tha. Ky lloj deliri që i shoqëron këta njerëz, i con drejt disfatës”, tha Topi./CNA.al

Lajmet e fundit nga