LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ka shkatërruar çdo kauzë”/ Përmeti: Ka një marrëveshje Rama-Basha, ja prej sa kohe janë bashkë

31 Tetor 2021, 16:38, Politikë CNA
“Ka shkatërruar çdo kauzë”/ Përmeti: Ka

Ish deputeti Andi Përmeti duke komentuar situatën politike në vend, foli për nismën e PD për vettingun në politikë.

Në një intervistë për CNA.al, Përmeti u shpreh se kjo është një nismë për të tërhequr vëmendjen nga problemi real që ka opozita sot.

Sipas tij, propozimi për hetim të politikanëve është i vështirë [ër tu realizuar.

?Një nisëm për të hequr vëmendjen nga problemi real që ka opozita sot. E shkruar keq dhe një propozim që vështirë se mund të realizohet duke qenë se sot janë kushtet dhe organet të cilat praktikisht e realizojnë këtë?, tha Përmeti.

Ish deputeti më tej theksoi për CNA.al se që nga viti 2017 e në vazhdim ka një marrëveshje të fshehtë Rama-Basha, dhe këtë ai e lidh edhe me dështimet e një pas njëshme të kryeopozitarit.

?Po, ka një marrëveshje. Të paktën prej 2017 e në vazhdim. Nuk ka asnjë shpjegim tjetër për dështimet e njëpasnjëshme të Bashës përveçse marrëveshja me E. Ramën. Basha ka lënë në mes çdo kauzë të nisur nga demokratët, ka shkatërruar degët e Partisë Demokratike dhe ka ngritur në pozicionet drejtuese njerëzit më qesharakë të mundshme. Të gjitha këto ja kanë bërë shumë të lehta fitoret Ramës?, tha Përmeti./CNA.al

Lajmet e fundit nga