LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Foltorja”/ Zbardhet axhenda e Berishës, këto janë tre takimet e rradhës

31 Tetor 2021, 15:03, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha vijon turin e takimeve me demokratët për një PD më të fortë, më të bashkuar dhe më të hapur.

CNA.al ka mësuar se ish kryeministri Berisha do të jetë ditën e martë në datën 2 nënrot në Kamëz, ndërsa ditën e premte në datën 5 nëntor do të jetë në Lushnjë.

Por axhenda e Berishës këtë javë do të jetë edhe më e gjerë.

Ditën e dielë, në datën 7 nëntor, CNA.al ka mësuar se Berisha do të zhvillojë një takim me të rinjtë demokratë tek Amfiteatri, tek Akademia e Arteve.

Deri tani, ish kryeministri ka mbajtur 13 foltore mjaft të suksesshme, ku ka mbledhur shumë demokratë, të cilët i kanë kërkuar rikthimin në krye të PD dhe largimin e Lulzim Bashës.

Mbledhja e Kuvendit Kombëtar ka qenë synimi kryesor i Berishës, i cili do të mbahet në datën 11 dhjetor. Ndërsa Kryesia dhe drejtuesit e FRPD kanë dalë kundër kreut demokrat duke firmosur peticionin./CNA.al

Lajmet e fundit nga