LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kuvendi i PD/ Përmeti: Berisha e ka të lehtë rikthimin në krye të partisë, kjo është kauza që bashkon bazën

31 Tetor 2021, 16:24, Politikë CNA

Ish deputeti Andi Përmeti ka komentuar situatën politike në Partinë Demokratike, si dhe mbajtjen e Kuvendit Kombëtar në 11 dhjetor.

Në një intervistë për CNA.al, Përmeti u shpreh se rikthimi i Sali Berishës në krye të PD është shumë më e thjeshtë, duke theksuar se kjo gjë vjen nga mbështetja e madhe e demokratëve që kërkojnë largimin e Lulzim Bashës.

Ai shtoi se edhe skeptikët, tashmë janë bindur plotësisht se pa largimin e Bashës, nuk do të ketë largim të Edi Ramës.

?Besoj që Berisha e ka të thjeshtë rikthimin në krye të PD. Qartazi baza e Partisë Demokratike është bashkuar në kauzën më të rëndësishme të Partisë Demokratike të viteve të fundit: Largimin e Lulzim Bashës. Tashmë edhe më skeptikët janë bindur që pa larguar Bashën nga kryetar PD nuk largojnë dot Ramën. Kjo kauzë ka bërë bashkë drejtuesit demokratë të 30 viteve të fundit, edhe ata që për Berishën nuk kanë patur ndonjë pëlqim, sot janë me të vetëm e vetëm për të shpëtuar Partinë Demokratike duke larguar Lulzim Bashën?, tha Përmeti për CNA.al.

Lajmet e fundit nga