LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Si nuk të vjen turp”/ Qytetarët e kapin duke gënjyer Ramën

1 Nëntor 2021, 08:26, Politikë CNA
“Si nuk të vjen turp”/ Qytetarët e kapin duke gënjyer

Korrupsioni dhe burokracitë në institucione  janë zhdukur. Ky është perceptimi i kryeministrit  Edi Rama, i cili pretendon se digjitalizimi, i ka bërë institucionet dhe administratën më korrekte dhe të pakorruptueshme.

?Mirëmëngjes dhe me një tjetër hap në Revolucionin Digjital për rritjen e transparencës, barazinë e konkurrencës dhe sigurinë e sipërmarrjes, duke thelluar më tej luftën kundër korrupsionit, ju uroj një javë të mbarë?, shkruan Rama në rrjete sociale.

Por për qytetarët asgjë nuk ka ndryshuar, me anë të digjitalizimit nuk kryejnë punët dhe kur përballen drejtpërdrejt me institucionet, me administratën njëherësh përballen edhe me korrupsionin.

Ata i kundërpërgjigjen kryeministrit Edi Rama, duke i thënë se administrata është e kalbur dhe punonjësit janë të papërgjegjshëm.

?Administrata është e kalbur, nuk mbarojnë punët as tek e- albani. Aplikojmë, shpenzojmë edhe pse blohen agallarët e hipotekave nuk sjellin përgjigje. Kur kërkon sqarim, ik në gjyq, thonë. Mizerje, sidomos ASHK, Tirana, Veri?, denoncon një qytetar.

Nuk mungojnë edhe reagimet e ashpra të qytetarëve, të cilët i drejtohen Ramës  me shprehjen ?si nuk të vjen turp?.

?More si nuk të vjen turp çdo ditë me kënaq veten, duke postuar ca mrroklla që vetëm një kryeministri nuk i shkojnë, hapi pak syte se jeni vetëm ju kryetarët apo padronët që po e pengoni vendin të përparojë, a thua se vetëm ju jeni më të mirët?, shkruan një qytetar.

Një tjetër qytetar përveçse korrupsionit,  denoncon punësimet partiake dhe sipas tij, për shkak të këtyre fenomeve po detyrohen të largohen nga Shqipëria.

?Po mirë e ke ti hala 2021, hyjnë drejtora të rinj, të heqin nga puna. Mirë thua s?ka shoqni s?ka mik e s?ka parti ku hala ekziston korrupsioni vota e me radhë. Të uroj tana të mirat se ky vend nuk bëhet, me valixhet e drejt Azilit se s?ka jetë më këtu. Lamtumirë Albanistan!….Lëre, lërë e keni çuar korrupsionin në zero, mos u marrshi më sysh?, komentojnë qytetarët./CNA.al

Lajmet e fundit nga