LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kush keqpërdori besimin e PS dhe popullit do të përgjigjet”/ Ulsi Manja ultimatum strukturave në Dibër

31 Tetor 2021, 20:51, Politikë CNA
“Kush keqpërdori besimin e PS dhe popullit do të

Ministri i Drejtësisë dhe drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Qarkun Dibër, Ulsi Manja, ka nisur kërkesëllogaritë për strukturat partiake dy vjet para zgjedhjeve lokale.

Në takimet që zhvilloi në Peshkopi, Kastriot dhe Arras, ai kërkoi nisjen e menjëhershme të analizave reale për shkaqet e humbjes, nivelin e përgjegjësisë të kujtdo drejtuesi, si dhe paraqiti strategjinë për t?u rikthyer tek fitorja.

?Ndëshkim dhe vlerësim?, kjo sipas Manjës do të jetë motoja e tij; e para për matrapazët dhe servilët e flamujve të partive që shkaktuan rënien në zgjedhjet e fundit, dhe e dyta për njerëzit e ndershëm dhe punëtorë.

?Çdokush që ka keqpërdorur besimin e Partisë Socialiste dhe sidomos besimin e qytetarëve do të ndëshkohet politikisht, por edhe ligjërisht nese ka abuzuar me detyrën. Duhet të ndërtojmë strukturat njerëzore brenda partisë, bazuar tek dhjetëra, qindra e mijëra dibranë të ndershëm e të përkushtuar?, ka thënë Manja, duke paralajmërur në këtë mënyrë një ?krehje? jo vetëm të strukturave partiake në këtë qark, por edhe më shumë.

Lajmet e fundit nga