LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kandidat për kryetar të PD/ Kulluri shpreh ambicien për 8 vitet e ardhshme: Jam alternativa më e mirë

1 Nëntor 2021, 15:08, Politikë CNA
Kandidat për kryetar të PD/ Kulluri shpreh ambicien për 8 vitet e

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kullurin, i cili ka shprehur ambicien për t?iu bashkuar garës për kreun e selisë blu, ka treguar arsyet pse vendosi të konkurrojë.

Në një intervistë për ?Top Talk? Kulluri u shpreh se çdo kush ka të drejtën e kandidimit për të marrë drejtimin, dhe se alternative më e mirë sot për sot, është ai vetë.

?Në këtë garë kam hyrë për të dhënë një model. Unë mendoj që alternative më e mirë për të qenë kryetar I PD jam unë. Jam në PD 18 vite pa ndërpreje, përvecc periudhës që kam qenë aktivist.

Jam në ciklin tim personal për ta shtyrë këtë parti përpara. Bëhet fjalë për 8- 12 vitet e ardhshme.?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga