LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përçarja e koalicionit PD-LSI?/ Vasili e thotë hapur: Nuk kemi më koordinim

1 Nëntor 2021, 19:51, Politikë CNA
Përçarja e koalicionit PD-LSI?/ Vasili e thotë hapur: Nuk kemi

Deputeti Petrit Vasili, ka pranuar se ka një përcarje mes koalicionit PD-LSI.

I ftuar në emisionin ?Debat, në A2, me Alba Alishani, teksa u pyet nëse rrugët dhe qëndrimet me PD janë ndarë, nisur dhe nga braktisja që PD i bëri debatit në komision për Ndryshimet Kushtetuse, Vasili tha që po, ka një përçarje.

?Nuk duhet ti japim këtë kuptim më shumë se çe ka. Janë qëndrime që improvizohen aty për aty. S?ka koordinim. Kjo është e vërtet që nuk ka pasur koordinim mes LSI dhe PD.?, tha Vasili./CNA.al

Lajmet e fundit nga