LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi Kombëtar i PD/ Ristani zbulon kush e caktoi datën e mbledhjes

1 Nëntor 2021, 20:26, Politikë CNA
Kuvendi Kombëtar i PD/ Ristani zbulon kush e caktoi datën e mbledhjes

Ish sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani ka folur për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD që do të mbahet  me 11 Dhjetor.

Në një diskutim me gazetaren Anila Basha në emisionin Të paekspozuarit me Ylli Rakipin në MCn Tv, Ristani ka zbuluar se vendosja e datës është bërë me autorizimin e demokratëve të cilët kanë firmosur fromularin, duke i dhënë autorizim ish kreyministri Berisha vendosjen e datës për Mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

Ristani zbuloi se Mbledhja e Kuvendit do të bëhet mbi bazën e tre pikave kryesore që janë ndryshimet në status, shqyrtimin e veprimatrisë së kryetarit të opozitës për shkeljet e statutit dhe referendum që do të ratifikojë vendimet e Kuvendit.

Të gjithë formularët që janë firmosur kanë një autorizim që autorizojnë Berishën të caktojë datën.

11 dhjetori është dita e themelimit të PD. E kanë autorizuar me firmën e tyre. Nuk e ka nga mendja.Kuvendi do të mblidhet për tre pika.

Ndryshime në statut, për shqyrtimin së veprimatrëisë së kryetarit për shkeljet , për një referendum që do të ratifikojë vendimet e Kiuvendit.

Është duke u punuar për statutin. Disa prej elementëve i ka shfaqur në Foltore, siç janë fraksionet? është shprehur Ristani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga