LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashës i ikën një tjetër deputet/ Lesi zbulon bisedën, demokrati në mbështetje të Berishës

1 Nëntor 2021, 20:25, Politikë CNA
Bashës i ikën një tjetër deputet/ Lesi zbulon bisedën,

Ish-deputeti Nikoll Lesi i ftuar në emisionin ?Të Paekspozuarit? në MCN TV  me Ylli Rakipin, ka komentuar situatën në Partinë Demokratike.

Lesi zbuloi se një deputet shumë afër Bashës që është deklaruar në mbështetje të tij, ka thënë se nëse Berisha do të dalë në demonstratë ai do të shkojë në mbështetje të këtij të fundit dhe s?do të qëndrojë në seli.

?Baza demokratike është në shumicë me doktorin, në fillim u pa tani u faktua. Në pikëpamjen praktike është Berisha që po e merr PD.

Mendoj se pas 30 vitesh është tragjike dhe komike ti kthehemi Berishës si shpresë. Por është fakt që Berisha është ai që po trazon ujin se sa Basha që është një ujë I ndenjur. Në Shqipëri duhet një lider I fortë, bashkëpunues. Mendoj që Berisha është faktor, por dilema ime është a do jetë një front.  Një vend pa opozitë të fortë është vend I mbaruar.

Para 3 ditësh, një deputet që është pro Bashës, dhe fola me të. I thash nëse bëhet protestë e madhe dhe turma shkon me PD, I thashë ju do të shkoni në protestë apo do të rrini në seli. Ai është deputet shumë afër Bashës, më tha jo tha nëse do të ndodh kjo do të shkojë?, u shpreh Lesi./CNA.al

Lajmet e fundit nga