LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthimi në krye të PD/ Topalli zbulon se çfarë i tha Berisha në 2013 në zyrë

1 Nëntor 2021, 20:50, Politikë CNA
Rikthimi në krye të PD/ Topalli zbulon se çfarë i tha

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e ftuar në emisionin ?Quo Vadis? në Vizion Plus,  ka rrëfyer një bisedë me ish-kryeministrin Sali Berisha në 2013-ën, kur PD humbi zgjedhjet.

?Jo pak herë kam pyetur veten pse heshti Sali Berisha, po në të njëjtën kohë e ka justifikuar me faktin se në zyrën e tij në 2013, ai tha se i ka dhënë fund betejave të tij politike. Kur njeriu thotë këtë, ishte e pandershme që t?i kërkoje Berishës që t?i bënte një luftë që ta bënim në të tjerët. Historia tregoi që pavarësisht që bashkë me kolegë të tjerë u përpoqëm të përcillnim shqetësimin, të ngrinim alarmin, t?i bënim me dije se ka një vijë të kuqe dhe se vazhdimi i mbrojtjes së Bashës është një kosto e madhe për opozitën dhe vendin, por ne nuk ia dolëm që të kemi një ndërgjegjësim kaq të madh.?

Me shpalljen e kandidaturës së Berishës për kreun e PD-së, Topalli pohon se lideri historik i së djathtë po jeton jetën e pestë politike. Sipas saj, ?Foltorja? mund të reformojë thellë PD-në.

?Berisha, ndryshe nga gjithë politikanët e tjerë në Shqipëri, në Ballkan e Evropë, po jeton mbase jetën e tij të pestë politike. Është një rast unik, njeriu që përcjell emocione, energji si rrallë kush tjetër, është lider. Tërheq lart. Nëse Basha i zhyt poshtë, e kundërta është me Berishën: ngall besim dhe përcjell emocione duke i bërë shqiptarët të besojnë që ne mund t?ia dalim.?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga