LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A e sheh veten në krye të PD?/ Topalli zbulon bisedën me Berishën: Do të doja…

1 Nëntor 2021, 21:12, Politikë CNA
A e sheh veten në krye të PD?/ Topalli zbulon bisedën me

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli,  e ftuar në emisionin ?Quo Vadis? në Vizion Plus, tha se ka komunikuar me ish kryeministrin Sali Berisha, dhe se do të donte të kontribuonte për PD, duke përjashtuar mundëisinë për të qënë një ditë në krye të partisë.

?Unë jam me PD. Unë kam hyrë shumë herët në parlament. Shumë e re. Mbase atëhere nuk dija shumë, besoja se ajo duhet të ringrihet. Unë e ndjek shumë e emocionuar.?, tha Topalli.

E pyetur nëse ka komunikuar me Berishën dhe nëse pret ndonjë propozim për në pareti, Topalli tha: Po kemi kontaktuar.Nuk pres propozime. Në politikë je aty ku beson me parimet e tua. Unë jam e gëzuar që PD po lëviz në çdo qytet?,tha ajo.

Por a e sheh vetën Topalli në krye të PD?

?Jo. Unë do të doja të kontribuoja për PD. Madje dhe kur bija në kundërshtim me Bashën kam punuar për PD. Edhe pse është parë ndryshe?, përfundoi Topalli./CNA.al

Lajmet e fundit nga