LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vettingu i politikanëve/ Topalli: Tallje me qytetarët, Basha nuk mund të merret seriozisht

1 Nëntor 2021, 21:37, Politikë CNA
Vettingu i politikanëve/ Topalli: Tallje me qytetarët, Basha nuk mund

Jozefina Topalli e ka konsideruar si një tallje me qytetarët nismën e Lulzim Bashës për vettingun e politikanëve.

E ftuar në ?Quo Vadis? ajo tha se vettingu nuk ka ecur as në gjyqsor që të vijohet me politikën.

?Vetingu vazhdon të tallet me qytetarët. Ai është për tu mos u marrë seriozisht. E para vettingu nuk ka ecur në gjyqesor. Gjyqësori vazhdon të jetë në gjëndje kritike. Njerzit duhet ta thonë të vërtetën. Nëse ke një konflikt vet avokatët të këshillojnë mos shkosh në gjyq. 

Imagjino të vazhdosh me politikën. Është tallje. Plus vettingu nuk bëhët me lista personale me bazë të listës së pagave apo parave, por duke ja cuar elektaoratit sepse ai e di kush ka integritet dhe pastërti. Ne nuk mund të bëjmë eksperimente të tjetra në këtë vend. Kemi plot modele nga Europa. Prandaj them Basha nuk mund të merret seriozisht.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga