LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bashës i ka ikur partia”/ Topalli: Nuk e pyet më kush, është i shkarkuar

1 Nëntor 2021, 21:03, Politikë CNA
“Bashës i ka ikur partia”/ Topalli: Nuk e pyet më kush,

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e ftuar në emisionin ?Quo Vadis? në Vizion Plus, ka deklaruar se gjysma e delegatëve është mbledhur për Kuvendin Kombëtar, që do të thotë se Basha është automatikisht  i shkarkuar.

Sipas saj, Basha thjesht po rri në zyrë, pasi partia I ka ikur.

?Cfarë thotë Basha në lidhje më këtë datë është qesharake. Kuvendi do të mbahet. Nese kryetari nuk do, antarët e tjerë munden. Nuk e pyet kush Lulzim Bashën. Duke qenë se mbi gjysma e delegatëve është mbledhur për kuvendin i bie që automatikisht  e kanë shkarkuar Bashen.

Data ka një mesazh të fortë brenda vetes prandaj eshte caktuar atëherë. Sepse është Rilindja e PD.

Një personi që rri në zyrë pa antarësi, me vendime enveriste që thotë jam amerikan. Ky është Basha. Nuk e di nëse ka në histori një kryetar që sulmon antarësinë, që u thotë nuk ju njoh, nuk ju pyes dhe janë antiamerikan. Është një kryetar që i ka ikur partia.

Kush humb zgjedhjet japin dorëheqjen dhe i japin mundësi një lidershipi të ri. Kjo ndodh në europë, ka ndodhur me Sali Berishën, ka ndodhur me Fatos Nanon.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga