LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Denonco Kadastrën"/ Rama prezanton revolucionin digjital

2 Nëntor 2021, 10:54, Politikë CNA
"Denonco Kadastrën"/ Rama prezanton revolucionin digjital

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar revolucionin e ri digjital në Kadastër.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se kjo nismë e re brenda këtij mandati do të zgjidhë hallet e qytetarëve.

Kreu i Qeverisë, bën të ditur se dritarja e re ?Denonco Kadastrën? tek Shqiperiaqeduam.al do të lidhë në kohë reale çdo ankues me ministrin e Drejtësisë dhe Rrjetin Antikorrupsion.

?#RevolucioniDigjital i Kadastrës, që brenda këtij mandati do të zgjidhë më në fund hallet e qytetarëve me këtë shërbim, falë përfundimit të inventarizimit digjital të pronave dhe mbylljes definitive të sporteleve, duhet të shoqërohet në ndërkohë me rritjen e presionit Antikorrupsion mbi Kadastrën

Dritarja e re “Denonco Kadastrën” tek Shqiperiaqeduam.al do të lidhë në kohë reale çdo ankues me ministrin e Drejtësisë dhe Rrjetin Antikorrupsion të Ministrisë së Drejtësisë?-shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga