LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Çmendet” Braçe, sulmon SPAK/ Del në krah të kryebashkiakut të dënuar

2 Nëntor 2021, 09:23, Politikë CNA
“Çmendet” Braçe, sulmon SPAK/ Del në krah të

Deputeti socialist Erion Braçe ka dalë kundër SPAK, për hetimet që ka kryer për kryebashkiakun e Mallakastrës Qerim Ismailaj.

Braçe ka dalë në krah të Ismailajt, duke justifikuar denimin e tij në shtetin grek.

Sipas Braçes, dekriminalizimi për fat të keq po shërben si amnisti për gangsterët e vërtetë e politikë

?Edhe një herë, gangster nuk je kur emigron, punon si i tillë, kërkon të paguhesh për punën që bën.

Poooo, faj është të kërkosh të paguhesh për punën që ke kryer edhe me forcë, nëse provohet e tillë.

 Por, gangster në politikë nuk je?, shkruan Braçe në rrjete sociale.

Braçe nuk përmend emra kur flet për gangsterë në politikë, por pëmend blerje votash dhe punë të pista.

?Gangster je kur emigron, punon në punë të pista, duke ju dhënë krimit me gjithë fuqinë tënde, vjedh makina dhe i trafikon, trafikon drogë e armë, siguron të ardhura pa masë dhe kthehesh në vendin tënd ku, me ato para, ble këdo që merr vendim të të bëj udhëheqës politik, me ato para ble vota cep e më cep të territorit politik, ku të kanë bërë mbret.

Dekriminalizimi për fat të keq po shërben si amnisti për gangsterët e vërtetë e politikë?, shkruan më tej Braçe./CNA.al

Lajmet e fundit nga