LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama si ‘mollë sherri’ në Ballkan/ Berisha përgëzon votuesit e MV: I prenë biletën për në …

2 Nëntor 2021, 16:50, Politikë CNA
Rama si ‘mollë sherri’ në Ballkan/ Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha , nga foltorja nga Kamëz, ka përgëzuar zgjedhësit e Maqedonisë së Veriut, të cilët me votën e tyre, dy ditë më parë ia prenë biletën Edi Ramës i cili e shëndërrojë Maqedoninë e Veriut në mollë sherri mes Serbisë dhe Bullgarisë.

Berisha u shpreh se ballkani hapur, aty ku lindi aty dhe vdiq dy ditë më parë.

?Një përshëndetje të përzëmer, ju dërgoj zgjedhësve të Maqedonisë Veriut që ia prenë biletën një aventurieri i cili me aventurën e tij, e shënderroj Maqedoninë e Veriut në mollë sherri mes Serbisë dhe Bullgarisë.

Maqedonia e Veriout, u krijua për të mos lejuar  as Bullgarinë e madhe as Serbinë e madhe. Ky vrapoi drejt Beogradit njëlloj sikur të ishte i biri Bashiqit.

Kështuqë një zhvillim i madh në Maqedoninë e Veriut, ishte se aty ku u pagëzua me emrin e Xhorxh Sorosit, Ballkani hapur aty dhe vid, dy ditë nga vota e Maqedonisë së Veriut.?/CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga