LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Do ta ngre Shqipërinë në këmbë”/ Berisha paralajmëron Ramën nga Kamza

2 Nëntor 2021, 16:33, Politikë CNA
“Do ta ngre Shqipërinë në këmbë”/ Berisha

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, nga Foltorja në Kamëz, është shprehur me tone të forta se me uraganin që kanë nisur, bashkë me demokratet do ta përmbysin diktaturën e Ramës dhe do ta ngre Shqipërinë në këmbë.

?Të dashur demokrate dhe demokratë të Kamzës dhe Paskuqanit, qytetarë të dy nga bashkive të mëdha të vendit. Përulem sot me nderimin më të thellë para jush për mbështetjen që ju i keni dhënë këto dekada PD, dhe demokracisë shqiptare.Përulem për lumenjtë e djersës që ju keni derdh në këto dy qytete duke i bërë më të bukura.

Kamza dhe Paskuqani janë fryt, cilido që don të prekë sakrificën njerzore të shohë përmasat e saj madhështore, e këshilloj të vijë në Kamëz e Paskuqan, të shikojë pamjet  e 30 viteve më parë. Janë dy botë të ngritua me sakrificat e jashtëzakonshme tuajat.

Vij sot këtu me kënaqësi, pse sa jemi këtu mbarë demokratët e mbarë Shqipërisë janë këtë vjeshtë në një mission të ri. Foltorja juaj është shëndrruar në uraganin e shpresës. Kurrë ndonjëherë në 30 vite, si këto kohë nuk ka vëshuar gëzim e shpresë në rrugët, e sallat.

Uragani shpresës kësaj herë do të përballet dhëmbë për dhëmbë me narkoshtetin, diktaturën dhe do ta përmbysë atë. Do ta ngre Shqipërinë në këmbë.?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga