LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"PD shkau majtas, drejt greminës”/ Berisha: Do rikthejmë vlerat në parti

2 Nëntor 2021, 16:37, Politikë CNA
"PD shkau majtas, drejt greminës”/ Berisha: Do rikthejmë

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur para demokratëve të Kamzës, ku po mban Foltoren e 14-të, duke shprehur bindjen se do u rikthejë lirinë e munguar gjatë këtyre viteve dhe rikthimin e PD në pushtet.

Berisha tha se janë të shumtë demokratët që nuk dalin më për të votuar PD, dhe sipas tij arsyeja është se kjo parti ka shkarë majtas dhe drejt greminës, duke i lënë ata pa përfaqësim.

?Do ta përmbysim diktaturën e narko shtetit. Do ta ringrejmë edhe një herë Shqipërinë në këmbë. Foltorja është misioni i dytë në 30 vitete e fundit. Ndërsa ju demokratët e Kamzës jeni misionarët e sja të sigurt në fitoren e ardhshme të PD.

Ne qëndrojmë fuqishëm mbrapa një kauze, e cila është kauza themelore e lirisë, e qytetarit që do të jetojë me nder e dinjitet. Është kauza e qytetarërve që do të kuptojë se pa pluralizëm nuk ka liri. Është kauza e burrave dhe grave që jetojnë me djersën e ballin dhe që besojnë se shqipërinë mund ta ngrejnë në lartësinë e ëndrrave të tyre por të lirë.

Misioni juaj është i madh, është rikthimi i PD në vlerat e partisë konservatore, në vlerat e saj. Pyeteni veten, pse 30-40% e motrave dhe vëllezërve tani nuk dalon në votim të votojnë PD? Sepse PD i braktisi ata, shkau majtas dhe drejt greminës. Ata u presin ju dhe ne ti rikthejmë vlerat partisë tonë, ta rikthejmë atë në lokomotivë të zhvillimit?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga