LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të kam në shpirt e zemër”/ Demokratja befason Berishën: Je në ëndrrat e mia prej dy vitesh

2 Nëntor 2021, 17:29, Politikë CNA
“Të kam në shpirt e zemër”/ Demokratja befason

Ish kryeministri Sali Berisha, po mban foltoren e radhës në Kamëz pasditen e sotme, ku demokratët I kanë rezervuar një pritje madhështore.

Gjatë bashkëbisedimit me qytetarët, Berisha është befasuar dhe nga një zonjë, demokrate e flaktë e cila u shpreh e gatshme të nisin protestat, madje dhe të fle në rrugë deri në rrëzimin e Ramës.

?Ju ka shpirt, ju kam zemër, ju kam në mendje, sic ju ka gjithë populli këtu.

Unë kam ardhur në mbështetjen tuaj këtu sot. Prej dy vitesh je në ëndrrat e mia.

Që të shkojë në fitore të Partisë Demokratike, ti do kesh vajza, gra nëna që me fëmijët e burrat e tyre do mbështetin deri në fitore.

Unë jam e gatshme, që të protestoj, duke fjet në asfalt derisa ne të rrëzojmë regjimin e Edi Ramës.

Më mirë flej 100 ditë në asflat se shlyej borxhet e Edi Ramës?, ju drejtua ajo./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga