LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Një opozitë që nuk vjen në pushtet është pseudoopozitë

2 Nëntor 2021, 17:09, Politikë CNA
Berisha: Një opozitë që nuk vjen në pushtet është

?Një opozitë që nuk vjen në pushtet është pseudoopozitë?, kështu është shprehur ish kryeministri Sali Berisha nga Kamza në takimin me demokratët.

Berisha nënvizon se një opozitë që shkelmon mbi status parime dhe ka firkë nga votat nuk mund të vijë në pushtet.

?Një opozitë që shkelmon mbi statut, parime, kanë frikë nga vota nuk sjellin kurrë në pushtet. Ndaj dhe ne kërkojmë të rikthejmë vlerat mbi të cilat jemi themeluar. Ne i kemi sjellë votën e lirë Shqipërisë. Ne u kemi sjellë shqiptarëve dinjitetin njerëzor. Ne e kemi bërë Shqipërinë të lirë. Ne përsëri këtë do bëjmë.

Do rikthejmë vlerat dhe liritë. Nuk është çështje personash, por parimesh dhe vlerash. Çdo demokrat duhet të bashkohet për përpjekjen tonë për të mbajtur Kuvendin dhe për të vendosur rregulla. Duhet që ju të zgjidhni deputetët tuaj, sepse në këtë mënyrë ai do jetë deputeti juaj, do vijë tek ju e do vendos një raport të drejtë?, tha Berisha. / CNA.al

Lajmet e fundit nga