LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama ka konfiskuar PD/ Berisha: Do rikthehemi më të fortë, sovranitetin nuk e prek dot askush

2 Nëntor 2021, 17:05, Politikë CNA
Rama ka konfiskuar PD/ Berisha: Do rikthehemi më të fortë,

Ish kryeministri Sali Berisha nga Kamza ku po mban Foltoren e 14-të, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka konfiskuar PD dhe e ka kthyer në një shtojcë të partisë së tij.

Nga aty, ish lideri historik u zotuar se PD do rikthehet së shpejti në një opozitë më të fortë dhe me parimin themelor që është krijuar, lirinë.

?Foltorja jonë është shndërruar në burim shprese, por në fakt ka tmerruar narkoshtetin. Bëjnë gjithccka për të na etiketuar. Një qytetar nga Gjirokastra më shkruan një SMS. Këtyre që na vënë etiketa ne për Foltore do u thuash se ne jetojmë me djersën e ballit tonë. Ndaj dhe ne PD që Edi Rama vendosi ta konfiskoj e ta shtoj në një shtojcë të partisë së tij do e ngrejmë më fuqishëm se kurrë si opozitë e do u themi kujtdo se sovranitetin e kësaj partie nuk e prek dot askush. Nuk mundet kurrë kush ti diktoj kësaj partie se kush do jetë kryetari i saj përvecc votës tuja. Ne do qëndrojmë si partner të denjë të SHBA dhe BE. Ne jemi historia e Shqipërisë së lirë.Askush ska të drejtë të jetë më krnar se ne. Ndaj po rikthehemi fuqishëm në misionin tonë?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga