LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “shigjeton” ministrat e Ramës/ Si po përfitojnë nga pasuritë publike

2 Nëntor 2021, 16:51, Politikë CNA
Berisha “shigjeton” ministrat e Ramës/ Si po

Ish kryeministri Sali Berisha ka ?shigjetuar? kabinetin qeveritar nga Foltorja që po mban në Kamëz.

Berisha tha se ministrat e Edi Ramës, po përfitojnë për shkak të pushtetit që kanë, ndërsa theksoi se qëllimi i qeverisë është sundimi i të varfërve dhe largimi i të rinjëve nga vendi.

Sipas tij, Foltorja është e vetmja shpresë për të ardhmen e vendit.

?Beqir Balluku nuk ka vjedhur 1/10 krahasuar me mbesën e tij, Belinda në mënyrë kriminale shpall tendera korruptivë për Unazën e Madhe. Ajo jep dyfishin e çmimit të ndërtuar në tunelin e Krrabës, pra 20 milionë euro për 1 km rrugë kurse tuneli i Krrabës nuk ka kushtuar as 14 milionë euro.

Merrni pak ministren e Jashtme që ka dalë nga piramidat. Sa ishte ministre e Mbrojtjes që i mori tokat ushtarëve, për të mos llogaritur më fluturimet me avion. Edi Rama nuk i nxjerr dot në tv ata, sepse në çdo fjalë iu vjen era vjedhje.

Kjo qeveri ka për simbol Arben Ahmetin hajdutin më profesionit të të gjitha kohërave, Edi Rama nuk i nxjerr në televizor sepse në cdo fjalë i vjen era vjedhje.

Por ministrja e kulturës, shiti serbëve lahutën e çiftelisë ja dha serbëve. Del dhe i shkruan se i ka mbaruar koha Neritan Cekës i cili ka 100 vite bashkë me të atin në albanologji. E vërteta është se sot është e haleve dhe hajdutëve. Kjo është qeveria e cila ka bërë gjithçka për varfërimin e shqiptarëve për dy qëllim, të varfrit sundohen më kollaj dhe të përzërë rininë nga Shqipëria, shqiptarët zënë vendin e parë në Europë për largimin nga vendi mbi 520 mijë janë larguar por foltorja e ka rikthyer shpresën për të përmbysur regjimin.?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga