LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U përfol si zhigoloi i parë shqiptar/ Rrëfehet modeli Alesio Alia: Kam punuar me Rihanën

28 Tetor 2021, 19:58, Lifestyle CNA
U përfol si zhigoloi i parë shqiptar/ Rrëfehet modeli Alesio

Alesio Aliaj është djali me origjinë nga Tropoja i cili njihet për tipin e drejtpërdrejtë, madje është përfur edhe si zhigoloja i parë shqiptar

Alesio është shumë i suksesshëm në fushën e modës ku ka filluar të merret me modeling  që në vitin 1993 .Një karriera që është e ndërtuar si brenda Shqipërisë, edhe jashtë saj.

Modeli shqiprar ka qenë imazh i disa revistave të njohura, madje ka qenë i përzgjedhur edhe në revistën prestigjoze ?Men?s Health? në Australi.

Gjatë një interviste Alesio Alia u shpreh se me zemër është këtu në Shqipëri dhe me trup në Australi  dhe familja eshte gjëja më e shtrenjtë për të.

Ai rrëfeu që ai është larguar nga Shqipëria në moshën 16 vjeçare drejt Italisë, ndërsa vite më vonë është larguar në Australi ku dhe ka krijuar familjen.

Ndër të tjera modeli Alia u shpreh: ?angazhimet janë të mëdha dhe  ndjej shpesh herë lodhje, pandemia nga ka penguar shumë në punën që bëjmë?.

Më tej ai rrëfeu që shumë njerëz e ngatërrojnë punën e tij, ?unë nuk jam menaxher vipash as këngëtarësh, unë jam çfarë artisti kërkon ti bëjë?.

Gjithashtu ai tregoi emrat e disa prej artistëve më të famshëm botërorë.

Kam punuar me ?One Deritcion?, ?Drake?, ?Beyonce? dhe shumë të tjerë, të cilët ka qenë paksa e vështirë të punosh me artistë të huaj nga kërkesat e tyre”.– tregoi Alia.

?Ka shumë këngëtare të njohura të mira ku mund të përmendi , Beyonce që është diva, Rihana është një sex bomb? ?u shpreh ai.

Gjithashtu  bashkëpunimi me këngëtarët Shqiptarë ka qenë me Ledrin, ndërsa me Noizy bashkëpunim ka mbetur pezull për shkak të pandemisë dhe më shumë mundësi do të finalizohet më von./CNA.al

Lajmet e fundit nga