LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Kam qarë për Enver Hoxhën"/ Monika rrëfehet në dhomën e dënimit

28 Tetor 2021, 08:38, Lifestyle CNA
"Kam qarë për Enver Hoxhën"/ Monika rrëfehet

Aktorja Monika Lubonja gjatë një bisede me Ardit Çunin në dhomën e dënimit, ka treguar se ka qarë për Enver Hoxhën.

Ajo shprehet se në shkollë recitonte dhe mësonte poezi për Enver Hoxhën pasi për popullin ishte një figurë e madhe e besueshme.

?Unë, po. Patjetër. Figura e tij u bë figurë e madhe. Unë recitoja poezi për Enverin në shkollë. Mësoja poezi për Enverin. E ngriti kultin ai. Unë isha fëmijë kur vdiq ai?, ka treguar ajo.

Monika gjithashtu ka treguar një moment aspak të lehtë nga jeta e saj, duke thënë se edhe ajo vuan nga ankthi.

??Edhe unë vuaj nga ankthi, unë kam sjellë nëpër duart prangat e babit kur isha ende fëmijë. A e di çfarë do të thotë të shohësh spitalin psikiatrik në moshën 19- vjeçare. Ju jeni artista, por nëse do donit një këshillë nga unë është që të mendonit dy herë përpara se ta thoni fjalën e keqe??, i tha ajo Semit./CNA.al

Lajmet e fundit nga