LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Shalë-shalë e truri asfalt”/ Juristja e njohur "shpërthen" kundër “Big Brother”

6 Tetor 2021, 08:56, Sociale CNA

?Big Brother Vip? është kthyer në kryefjalën e të gjitha mediave ditët e fundit.

Juristja e njohur Enida Bozheku me anën e një postimi në faqen e saj të Facebook, e ka përshkruar emisionin e “Big Brother” si një dështim nga çdo pikëpamje duke nisur që nga konkurentët dhe deri tek opinionistët. Sipas saj, pjesë e emisionit janw ?Vip-sa me IQ nën 50?.

Postimi i plotë:

?Big Brother, aty ku injoranca frazeologjike Elhaidiane përmbledh fuqishëm mendjet psikopatike alla Fifi, te përcjella mes ekspozimit te mishit inguinal, me ane të një absurdi carpe diem Oracian, në një shpërthim histerik – uterin të motiveve pjësmarrese tipike të vulgut. Permbyllja opinioniste me ëëë ne pauzat mes interesante shume interesante, nje kaleidoskop i denje per habi Beckettiane. Ndërkohë Paskal dhe Balzak turfullojnë furishëm mes Iluzionesh të humbura e mendimesh.

Ndjesë për përshkrimin “epistolar” te fenomeneve për eksperiment Vip-sa me IQ nën 50. Edhe me menigjit të kishin pas qene, kaq rend s’do ishin vipat tra-la-la.

(Përjashoj vec nje person aty brenda që kam simpati personale), te tjerët shalë – shalë e truri asfalt?./CNA.al

Lajmet e fundit nga