LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nëna 28 vjeçare që “ngriti në këmbë” të gjithë shqiptarët rrëfen historinë tronditëse/ “Ish burri më dhunonte”

5 Tetor 2021, 15:46, Sociale CNA

Drineda Avdi është një emër jo pak i njohur për të gjithë shqiptarët. E reja nga Bilishti pak kohë më parë rrëfeu historinë e saj të trishtë, pasi ishte diagnostikuar me Leucemi dhe i duhej të kryente një operacion jashtë shtetit.

Rasti i saj u bë publik në të gjitha mediat dhe rrjetet sociale, ku shqiptarët e ndihmuan për të siguruar shumën që i duhej për të shkuar në Turqi për të bërë operacionin.

Sot e ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, pasi është kthyer nga Turqia ,Drineda ka rrëfyer një tjetër histori tronditëse.

Ajo rrëfen se është divorcuar  nga ish bashkëshorti pasi ishte i alkoolizuar  dhe madje e dhunonte fizikisht dhe psikologjikisht.

?Nuk e linte babai i tij sepse mendonte që mund ta mbaja atje. Po bëjmë gati tre vjet që jemi ndarë. Arsyeja ka qenë se babai i tim bir ka patur një sjellje jo normale, gjithë kohën ka qenë i alkoolizuar. Lekët që punonte nuk i sillte në shtëpi si dhe një tradhti bashkëshortore që solli zgjidhjen e martesës.

Sipas tij kjo është një sjellje normale, dhe ndodh në të gjitha familjet shqiptare.

Më ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht. Kjo ka ndodhur para se të ndodhte operacioni?, është shprehur Drineda./ CNA.al

Lajmet e fundit nga