LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tirana 3 ditë pa drita/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

4 Tetor 2021, 14:01, Sociale CNA
Tirana 3 ditë pa drita/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE ka njoftuar se përgjatë datave 5-6 dhe 8 tetor do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës.

OSHEE bën me dije se do të mbesin pa energji elektrike zonat e mëposhtme

Njoftim për abonentët #Tiranë

Stakim, 5-6 dhe 8 tetor

Në kuadër të investimit për mirëmbajtjen e rrjetit të shpërndarjes, në datat 5-6 dhe 8 tetor, do të kryhen punime në disa fidera të NST Valias dhe NST Selitë.

Pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë

5 tetor/00:00-00:05

Pjesërisht: zona pranë Pallatit të Sportit “Asllan Rusi”, rruga “Dritan Hoxha”

6 tetor/00:00-00:05

Pjesërisht:Rruga “Ilia Dilo Sheperi”, rruga “Gjovalin Gjadri”,

Rruga “Hamdi Pepa”, rruga “Bedri Karapici”, rruga “3 Dëshmorët” pranë KMY, Biznese private brenda territorit të ish- “Misto Mames, Kaon, rruga “Tish Daia”,

pranë Kopshtit Botanik, “Kodra e Diellit”, zona pranë ish-Drejtorisë së ujrave (Selite), Lagjia “Garunj”, Mjull Bathore, Lundër, Vishnje, Arbanë

8 tetor/09:00-13:00

Qerekë, Tapizë

Lajmet e fundit nga