LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehehen vranësirat, pasdite shi/ Njihuni me parashikimin e motit nga MeteoAlb

29 Shtator 2021, 06:16, Sociale CNA
Rikthehehen vranësirat, pasdite shi/ Njihuni me parashikimin e motit nga

Paraditja mbetet në ndikimin e vranësirave në të gjithë territorin ku më të dukshme paraqiten në zonat malore veriore dhe shtrirjen lindore duke sjellë reshje shiu, herë pas here edhe rrebeshe.

Pjesa e dytë e ditës rrezikon momente me pika shiu edhe në ultësirën perëndimore. Në ndikimin e kushteve të paqëndrueshme do të vijojë edhe mbrëmja.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 29°C.

Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi verior – Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët./CNA.al

Lajmet e fundit nga