LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kthesë e papritur e motit/ Temperaturat ulen ndjeshëm

23 Shtator 2021, 06:08, Sociale CNA
Kthesë e papritur e motit/ Temperaturat ulen ndjeshëm

Moti i qëndrueshëm do të sjellin në orët e para të ditës kthjellime dhe vranësira të pakta përgjatë zonës Lindore.

Ndërsa mesdita dhe orët vijuese i bëjnë vranësirat më të dukshme duke krijuar momente me pika shiu në zonat malore. POR mbrëmja largon gradualisht vranësirat e shumta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 27°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë duke arritur shpejtësinë 50 km/h nga drejtimi  Verior ? Verilindor duke krijuar ne brigjet e jonit dallgëzim 5 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga