LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Temperatura deri në 28 gradë/ E premtja e freskët dhe me vranësira

24 Shtator 2021, 06:10, Sociale CNA
Temperatura deri në 28 gradë/ E premtja e freskët dhe me

Paraditja do të jetë me kthjellime në bregdet dhe zonën e ulët, ndërsa kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash priten në zonat malore.

Gjatë  pasdites vranësirat e lehta do të përfshin pjesën më të madhe të territorit, por, bregdeti do të  mbetet me mot të kthjellët edhe në orët e pasdites.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga 7°C deri në 28°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi  Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga