LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Thyhet urdhëri i Endri Fugës/ Policia dorëzohet në protestën “Jo Vaksinim me detyrim”

3 Tetor 2021, 06:25, Sociale CNA

Avokati Altin Goxhaj ka shpërndarë një video në rrjete sociale, nga marshimi me moton ?Jo Vaksinim me detyrim?

Ky është marshimi i pestë dhe këtë radhë policia ndryshe nga herët e tjera nuk ka ndërhyrë dhe pse sipas Goxhajt kishte marrë urdhër për arrestim të protestuesve nga Endri Fuga, zëdhënësi i kryeministrit Edi Rama.

?Fitorja e Parë! Policia u dorëzua!

Ja pse policia mgjthëse kishte marrë urdhër fillestar për të ndaluar Marshimin dhe arrestonte protestuesit (10 makina policie në gadishmëri) u detyrua nga vendosmëria e protestuesve dhe slogani shoqërues Poshtë George Soros (si dhe për shkak të transmetimit Live) që të dorëzohej. Në sy të protestuesve Komandanti i Policisë mori telefonata nga Lart (Endri Fuga) dhe u tërhoq nga kërcënimi për arrestimin e protestuesve. Sps ata kanë frikë të arrestojnë protestues që bërtasin: Poshtë George Soros?, shkruan Goxhaj në rrjete sociale.

Lajmet e fundit nga