LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthesë e befasishme motit/ Shiu “pushton” gjithë vendin

30 Shtator 2021, 06:06, Sociale CNA
Kthesë e befasishme motit/ Shiu “pushton” gjithë vendin

Shqipëria do të dominohet nga vranësirat e shpeshta, ku deri në orët e pasdites parashikohet që vranësirat herë pas here të zhvillohen duke sjell reshje shiu në vendin.

Por gjatë mbrëmjes dhe natës pritet të ketë përmirësim gradual të motit në një pjesë të mirë të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Verilindor duke sjell në brigjet e detit Adriatik dhe Jon dallgëzim të ulët./CNA.al

Lajmet e fundit nga