LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten temperaturat/ Parashikimi motit, 4 Tetor 2021

4 Tetor 2021, 06:06, Sociale CNA
Rriten temperaturat/ Parashikimi motit, 4 Tetor 2021

Vlerat e larta barike do të diktojnë mot të kthjellët dhe kalime të pakta vranësirash në vendin tonë, ku deri në orët e pasdites parashikohet që kthjellimet të jenë dominante në pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Por në orët vijuese vranësirat do të shtrihen në të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor ?Jugperëndimor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga