LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shijoni diellin e Tetorit/ Rriten temperaturat që në mëngjes

5 Tetor 2021, 05:53, Sociale CNA
Shijoni diellin e Tetorit/ Rriten temperaturat që në mëngjes

Vendi ynë paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Veriore në orët e paradites .

Ndërsa në vijim vranësirat do të shtohen në territorin por pa mundur të ketë reshje. E njëjta situatë do të mbetet edhe gjatë natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 40 – 45 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 4 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga