LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

28-vjeçarja që përloti shqiptarët: Pas 4 denoncimesh, mora urdhër-mbrojtje

5 Tetor 2021, 16:22, Sociale CNA

Drineda Avdi, vajza nga qyteti i Korçës, ka treguar historinë e saj në emisionin ?Ftese në 5 ?, në Top Channel.

E reja ka treguar dhunën e përjetuar nga ish-bashkëshorti i saj, të cilin e ka denoncuar 4 herë në Komisariatin e Bilishtit, për të marrë urdhër-mbrojtje.

Përmes një videoje të realizuar nga vetë Drinelda, duket qartë ish-bashkëshorti i saj, i cili e dhunon në makinë dhe e kërcënon. Ndërkohë dëgjohen edhe thirrjet e saj, ?duro qelbësirë, duro sa të marr djalin, maskara.

?E kam denoncuar, e kam bërë në Komisariatin e Bilishtit. Aty nuk kanë bërë asgjë. Pas 4 denoncimesh është marrë urdhëri i mbrojtjes. E merrnin në pyetje dhe më thonin hë se nuk të vrau. Vendosa të bëja një video vetë, në korrik të 2020?, shprehet ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga