LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthesë e befasishme e motit/ Rikthehen shirat, bien temperaturat

6 Tetor 2021, 05:59, Sociale CNA
Kthesë e befasishme e motit/ Rikthehen shirat, bien temperaturat

Shqipëria vijon me vranësira të shumta dhe shira të pakët deri në mesditë kur pritet zhvillim i mëtejshëm i vranësirave duke reshje mesatare gradualisht në të gjithë vendin.

Orët e natës sjellin intensifikim të vranësirave dhe reshje të konsiderueshme shiu në të gjithë territorin, herë pas here do të ketë stuhi të forta ere.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por do të ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 26°C.

Era do të fryejë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim deri ne 6 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga