LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në Topojë të Fierit/ Në flakë dy godina të pabanuara, dyshohet si i qëllimshëm

23 Shtator 2021, 13:44, Aktualitet CNA
Zjarr në Topojë të Fierit/ Në flakë dy godina të

Një zjarr në Topojë të Fierit. Flakët kanë nisur nga djegia e hamullave pas korrjes së grurit dhe kanë përfshirë dy godina të pabanuara afër fshatit.

Vatra e zjarrit ka nisur në fushën pranë shtëpisë dhe vijon të përparojë në gjithë territorin.

Dyshohet se zjarri nuk ka qenë rastësor, por i qëllimshëm./ CNA.al

Lajmet e fundit nga