LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arratisja e Llallës/ Klodiana Lala hedh dyshimet e forta

23 Shtator 2021, 12:43, Aktualitet CNA
Arratisja e Llallës/ Klodiana Lala hedh dyshimet e forta

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar në lidhje me arratisjen e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Gazetarja Lala i ka drejtuar një thirrje autoriteteve të zbulojë vendndodhjen e Llallës, pasi sipas saj, ish-kryeprokurori mund të çojë edhe tek ?peshqit e mëdhenj?.

?Vendndodhja e Adriatik Llallës duhet të zbulohet, ose ai mund të kërkojë azil politik. Ai ka pasur të bëjë me peshqit e mëdhenj, prandaj dhe duhet të hetohen personat me poste shumë të larta që ai ka trajtuar. Ai është edhe përsoni i parë me një pozitë kaq të lartë që shpallet non grata nga SHBA. Sot Adriatik Llalla është dënuar me dy vite burgim dhe duhet theksuar që duhet të ndjekim cdo lloj strategjie që mund të ndjekë ai.?-tha Lala në News 24./CNA.al

Lajmet e fundit nga