LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mund të merrte peng dhe kryeministrin”/ Ngjela tregon rrugën e vetme të Llallës për t’i shpëtuar burgut

22 Shtator 2021, 19:57, Aktualitet CNA
“Mund të merrte peng dhe kryeministrin”/ Ngjela tregon

Avokati Spartak Ngjela  është i ftuar mbrëmjen e sotme në ?Open?, ku po diskutohet për ccështjen e ish prokurorit Adriatik Llalla.

Ngjela tha se Llalla mund të shpëtojë vetëm po iku në Rusi. Ndër të tjera shtoi se Adriatik Llalla mendoi se do të fitonte luftë me Amerikën, por duhet të tregojë ku i ka gjetur pronat që nuk i justifikonte dot.

?Këtu flitet ç?bën Llalla. Lalla nuk shpëton dot dhe vetëm po iku në Rusi mund të shpëtojë. Ne ç?na intereson. Ai u dënua dhe kjo është kryesorja. U dënua për korrupsion se nuk justifikonte dot pronat. Ka ikur nga terminali i Rinasit.

 Ai tjetri quhet fati i njeriut, jo i shoqërisë, as i shtetit. Ka qenë figura e katërt në Shqipëri. Ka qenë në pjesën tjetër se nuk i takon administratës shtetërore, është rang i lartë, është mbi rangun e kryeministrit se e merr të pandehur kryeministrin. Problemi është se nuk vihen këta si Prokurorë të Përgjithshëm.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga