LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfshirja e politikanëve në çështje korrupsioni/ Ambasadorja e SHBA del me reagimin e fortë

21 Shtator 2021, 20:51, Aktualitet CNA
Përfshirja e politikanëve në çështje korrupsioni/

Ambasadorja amerikane  në Tiranë, Yuri Kim ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale.

Duke iu referuar rastit të Berishës, ajo shkruan se jemi seriozë sa i përket korrupsionit duke përfshirë rastet kur liderët ose politikanë të lartë të vendeve të caktuara përfshihen në çështje korrupsioni masiv.

?Në Uashington për të koordinuar hapat e ardhshëm në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri.

Ne jemi seriozë sa i përket korrupsionit duke përfshirë rastet kur liderët ose politikanë të lartë të vendeve të caktuara përfshihen në çështje korrupsioni masiv.

Ndërkohë, mbështesim një Shqipëri më të fortë dhe demokratike. Ne do të vazhdojmë të jemi me ju për 30 vitet e ardhshme,? ka shkruar Kim./CNA.al

Great in Washington to coordinate next steps on ???? relations. V. clear we?re serious abt corruption – incl 7031(c) designations – while supporting an ?? that is more democratic, stronger & prosperous. ?? has been w/?? for last 30 yrs; we?ll be with you for the next 30 & beyond!

? Ambassador Yuri Kim (@USAmbAlbania) September 21, 2021

 

 

Lajmet e fundit nga