LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Reciprociteti për targat/ Rama mesazh Vuçiçit

21 Shtator 2021, 14:53, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas situatës së krijuar mes Kosovës e Serbisë, me vendosjen e reciprocitetit për targat.

Rama i ka dhënë të drejtë Kosovës dhe një mezazh Serbisë për bashkëpunim. Kryeministri ka sugjeruar që të shmanget bumerangu i ngrirjes së konfliktit.

?Kosova e ngre problemin me plot të drejtë. Tani që problemi të zgjidhet dhe reciprociteti i targave të garantohet duhet shmangur bumerangu i ngrirjes së konfliktit në këtë pikë (siç ndodhi me tarifën 100%). Duhet që Kosova të dialogojë, Serbia të bashkëpunojë, BE të ndërmjetësojë?, shkruan Rama në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga