LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Strehimi i afganëve/ Kim me kongresmenen Slotkin, vlerësim të veçantë për Shqipërinë

22 Shtator 2021, 18:27, Aktualitet CNA
Strehimi i afganëve/ Kim me kongresmenen Slotkin, vlerësim të

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim është takuar sot me kongresmenen Elissa Slotkin, ku në fokus të diskutimeve ka qënë strehimi i afganëve në Shqipëri.

Në postimin e saj ambasadorja shkruan se fakti që vendi jonë i ka mirëpritur afganët, meriton një vlerësim të veçantë.

?Kënaqësi të takohem me Rep.Slotkin për të diskutuar bashkëpunimin tonë të fundit për të nxjerrë afganët e rrezikuar jashtë nga rreziku. Ne pajtohemi me gjithë zemër se Shqipëria meriton një vlerësim të veçantë për të qenë ndër të parat që ofroi mbrojtje dhe mikpritje për ata në nevojë. Faleminderit!?, shkruan Yuri Kim.

Kujtojmë që Shqipëria ishte ndër vendet e para që u angazhua për të strehuar qytetarët afganë të cilët po largohen nga vendi i tyre, pasi u kërcënohet jeta nga talebanët./CNA.al

Lajmet e fundit nga