LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Rinasi drejt Romës/ Si u largua Adriatik Llalla për t'i shpëtuar arrestimit

22 Shtator 2021, 19:31, Aktualitet CNA
Nga Rinasi drejt Romës/ Si u largua Adriatik Llalla për t'i

Ish-kryeprokurori Adriatik Lalla u dënua nga Apeli i GJKKO me dy vite burg dhe konfiskim të pasurive, duke lënë në fuqi vendimin e shkallës së Parë.

Pak më parë policia shkoi edhe në shtëpinë e ish-kryeprokurorit për të kryer procedurën e ekzekutimit të vendimit të formës së prerë ndaj tij, ndonëse Llalla ndodhet jashtë vendit.

Gazetari Arsen Rusta në ?Repolitix? tha se përmes burimeve ka mësuar se Llalla është larguar nga Rinasi drejt Romës më datën 7 shtator duke i shpëtuar kështu arrestimit.

?Me datë 7 shtator Llalla ka dalë nga Rinasi për në drejtim të Romës, pra rreth 2 javë me parë. Sot në media ka qarkulluar një fragment, ku shihet në një stacion treni të Romës. Destinacioni final nuk dihet se kush ka qenë. Ka qenë i pashoqëruar dhe familja e tij është këtu.

Llalla ka një epikrizë, një sëmundje e njohur dhe nga gjykata. Sëmundja ka qenë bashkëshoqëruese e tij. A do të qëndrojë një ditë 2  ditë, një javë 10 vjet këtë se dimë. Ajo që dimë është se ka një vendim të formës së prerë?, tha Rusta./CNA.al

Lajmet e fundit nga