LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bëhu i fortë Tiku, burgu për burra është”/ Ironia e fortë e Artan Hoxhës: Të doli borxhit ‘Doni’

22 Shtator 2021, 20:34, Aktualitet CNA
“Bëhu i fortë Tiku, burgu për burra është”/

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të dënuar me burg ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla.

Me ironi Hoxha shkruan se Llalla është paralajmëruar nga ish-ambasadorin amerikan Donald Lu, por se ka dëgjuar pasi miqtë e tij i fërkonin krahët.

Ndërsa i kujton edhe batutën “do bëj arrestime në shtator?, por edhe shprehjen ?populli për burra është?.

Postimi i Artan Hoxhës

Te doli borxhit ?Doni? (emri i shkurtuar me te cilin Llalla e etiketonte ne publik ambasadorin amerikan Donald Lu)?.

Po ti, nuk degjoje nga ai vesh. Sepse ATA, miqte e tu,  qe kishin vene aty, te ferkonin krahet, duke te thene:?Jepi Tiku, sa te jemi ne pas teje, ty nuk te gjen gje?..

Por ATA, miqte tu, qe ti beje be e rrufe, se nuk do i arrestoje kurre, tashme nuk te ndihmojne dot.

U ka marre ferra uraten dhe jane ne liste pritje, dikush qe eshte shpallur ?non grata? si ty, pret urdher-arrestin si Pinoçeti, ndersa dikush tjeter pret qe ti vije ?non grata? sapo te dorezoje detyren?

E nise dhe e mbarove mandatin me batuten:?Do bej arrestime ne shtator??.

Ne fakt te vetmet arrestime qe munde te besh ne shtator, jane:

1)- une dhe celularet e mi, qe me moret live nga studio e OPINION me 15 shtator 2016

(ne fakt 2 celularet nuk mi keni kthyer edhe pse kane kaluar me shume se 5 vite)

2)- dhe veten tende, me vendim arresti te formes se prere, me 22 shtator 2021?

Behu i forte Tiku.

Ne fund te fundit, populli yne thote:

?Burgu, eshte per burrat??

 

 

Lajmet e fundit nga