LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTOT-Transformimi i papritur i modeles seksi shqiptare/ Heq dorë nga jeta e natës dhe shpallet kampione në Bodybuilding

17 Qershor 2021, 15:50, Lifestyle CNA
FOTOT-Transformimi i papritur i modeles seksi shqiptare/ Heq dorë nga jeta

Modelja e njohur Iva Aliko i ka befasuar të gjithë me transformimin e saj të papritur. Nga një modele me sete seksi fotografie, tashmë Iva Aliko është shpallur kampione e Shqipërisë në Body Fitnes në Kampionatin Kombëtar të Bodybuilding.

Iva me parë komentohej për format seksi të rrumbullakosura, ndërsa tani ka një trup plot muskuj dhe thuajse nuk do ta njihni nga transformimi.

E ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, Aliko ka zbuluar se momentalisht ky është pasioni I saj dhe se ka hequr dorë nga gjithçka për të arritur deri këtu.

?Fatmirësisht kam pasur fatin që të kem një genetikë gati perfekte dhe kur nuk jam stërvitur si tani. Celulit thuajse nuk kam pasur fare, kam pasur forma me bollëk atje ku i duhen një femre. Thjesht është një pasion, momentalisht ky është pasioni im.

Ha tre të bardha vezësh dhe tërshërë në mëngjes. Shumicën e kohës haja në makinë dhe njerëzit thonin po kjo. Ka shumë femra që fillojnë palestrën dhe e stopojnë, para verës janë të mbipopulluara. Por do regjim konstant gjatë të gjithë vitit. Të mos llogarisim pastaj miqtë që i redukton për të mos u tunduar nga ndonjë ushqim apo ndonjë gotë alkool. Kam hequr dorë nga gjithçka?, tha Aliko./ CNA.al

Lajmet e fundit nga