LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama jep lajmin e mirë/ Arrin në 850 mijë numri i personave të vaksinuar

16 Qershor 2021, 21:05, Lifestyle CNA
Rama jep lajmin e mirë/ Arrin në 850 mijë numri i personave

Ka shkuar në 850 mijë numri i personave të vaksinuar nga Covid.

Lajmi është bërë me dije kreu nga kreu i qeverisë Edi Rama me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Aktualisht në Shqipëri vaksinën anti Covid e kanë marrë moshat mbi 60 vjeç dhe punonjës të shërbimeve kritike si mjekët, mësuesit, uniformat blu, punonjës të medias, turizmit apo transportit publik.

Në vendin tonë fushata e imunizimit kundër COVID, po vijon prej muajit Janar me vaksinat Pfizer, AstraZeneca, Sputnik V dhe ato kineze./CNA.al

Lajmet e fundit nga