LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë”/ Manastirliu mirënjohje SHBA

16 Qershor 2021, 15:55, Lifestyle CNA
“1 milionë dollarë pajisje mjekësore për

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dalë me një reagim në rrjetet sociale, ku shpreh mirënjohjen ndaj SHBA për dhurimin e 1 milion dollar pajisje mjekësore për spitalin Nënë Tereza në Tiranë.

Manastirliu shprehet se SHBA na është gjendur në krah në momentet më të vështira të kësaj pandemie.

“Qendra Spitalore Universitare ?Nënë Tereza? ? Me Ambasadoren Yuri Kim, për një tjetër mbështetje të vyer e qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Shqipërinë, për forcimin e kapaciteteve spitalore për përballimin e pandemisë.

#Mirënjohje partnerëve dhe miqve tanë që na janë gjendur krah në momentet më të vështira të kësaj pandemie dhe vijojnë të jenë pranë nesh, me mbështetje dhe inkurajim të pakursyer./CNA.al

Lajmet e fundit nga