LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndarja nga jeta i Guljelm Radosë/ Astrit Cerma: Lëri shakatë dhe kthehu, ti nuk jeton dot vetëm

5 Maj 2021, 15:20, Kulturë CNA
Ndarja nga jeta i Guljelm Radosë/ Astrit Cerma: Lëri shakatë dhe

Ndarja nga jeta si pasojë e Covid e yllit të kinematografisë shqiptare Guljelm Radoja ka prekur zemrat e shumë personave që jo vetëm kanë punuar me të, por edhe janë rritur me imazhin e tij në në sërë rolesh.

Aktori Astrit Cerma, përmes një postimi në rrjetin social shpreh dhimbjen e madhe që i ka shkaktuar largimi nga jeta i kolegut të tij, ndërsa nuk pranon dot realitetin e hidhur.

?Për Guljemin..

Hë Guljemo..He..Prap me ato shakat e tuaja ti..

Leri mor Lem këto se nuk ha populli…S’ke ku të ikësh…Hiç ore..Faareee…

E kemi lënë të ikim në Breshia, të takojmë Pëllumbin, apo jo?..E pra..Po më del i pa besë?..Po shkon vetëm?…Leri pra këto..

Trishtove gruan tënde të dashur, vajzën, djalin, trishtove miqtë shokët, kolegët, trishtove të gjithë ata që i deshe e të duan, i respektove e të rspektojnë…

Tani, hajde…Leri ato shakat e tua që na bënin të qeshnim me gjith shpirtë për ato të vërteta të hithura nga buronin..

Lëre edhe këtë shaka me këtë hithërim..

Ta njohë atë shpirtin tënd fluturak që gjithnjë  ishte në fluturim, por, jo..Nuk mund të fluturosh aq larg, sa…Jo..

Sepse shpirti jotë  nuk mund të jetoj kurr në vetmi..

Ndaj…As ti nuk ikën dot dhe as ne nuk të lëmë dot…

S’ke ku të ikësh o Lem, jooo…Hiç ore..Faareee…

Tit Çerma?, shkruan aktori Astrit Cerma./CNA.al

Lajmet e fundit nga